JŪSŲ DARŽUI
Daržovių daigai
JŪSŲ DARŽUI
Renginiai
2007
2008
2009
2010
2011
2012
2013
2014
2015
2016 (I)
2016 (II)
2011

   

         Šiais metais skanavome paprastų veislių pomidorus ir lyginome jų skonius su hibirdiniais pomidorais.

      Skirtingų pomidorų hibridų skonis nedaug skiriasi vienas nuo kito, tuo tarpu paprastų veislių pomidorų - labai skirtingi.

     Tiek spalva, tiek vaisių formos ir dydžiai traukia paskanauti šių pomidorų. Kiekvienas gali atrasti sau mėgstamą pomidorą tiek išvaizda tiek ir skoniu.

     Hibridiniai pomidorai skoninėmis savybėmis nusileidžia paprastų veislių pomidorams, tačiau pasižymi dideliu derlingumu ir atsparumu ligoms. Gausiausią pomidorų veislių kolekciją pristatė Lijana:

                              Raudoni pailgi ar garbanoti, geltoni, žali, juodi ar dryžuoti. Tai įvairiausių formų, spalvų ir dydžių pomidorai pasižymintys įvairiu skoniu.

      Pomidorų veislių ir hibridų tiek daug, kad kiekvienas gali išsirinkti sau tinkamiausius ir skaniausius.

      Juk ne vien dėl grožio juos norisi auginti. Pomidoruose gausu vitaminų ir priešvėžinių medžiagų kaip likopenas.

      Išaugintas derlius džiugina skaniais vaisiais iki Kalėdų, o pomidorų tyrės  ir kiti koncervuoti produktai pagardina ruošiamą maistą.Paskanavus pomidorų truputį padirbėjome. Kiekvienas galėjo apžiūrėti šiltnamyje augančius pomidorus, susipažinti su jų išdėstymo schema, laistymo įrengimais.

Speciali priežiūra ir savalaikės agrocheminės priemonės užtikrina gausų ir sveiką derlių. Taikant subalansuotą tręšimą ir laiku naudojant mikroelementus galima padidnti pomidorų atsparumą ligoms.

Kalbėjome apie kritinius pomidorų augimo momentus ir priemones taikomas šiais augimo tarpsniais. Norint gauti gerą derlių nepakanka vien pasirinkti brangius hibridus ar pomidorų vesles, bet stengtis laiku taikyti reikiamas agrochemines priemones.
JŪSŲ DARŽUI
Renginiai