JŪSŲ DARŽUI
Daržovių daigai
JŪSŲ DARŽUI
Renginiai
2007
2008
2009
2010
2011
2012
2013
2014
2015
2016 (I)
2016 (II)
2013

POMIDORŲ DEGUSTACIJA – 2013

RUGPJŪČIO 23 D. 16 VAL.

SVEIKATINGUMO KOMPLEKSE “PRIEPLAUKA”

(Tilto g. 2, Alytus)       

 

            Šiais metais renginį organizavome kartu su Senamiesčio ir Ulonų gyvenamosios teritorijos Vietos bendruomenės taryba. Kaip ir pereitais metais didžiausą  kolekciją pomidorų (30 rūšių ) veislių pristatė Lijana Ulenskienė. Mes - pristatėme naujus hibridus (10) ir dvi veisles. Tad kiekvienas galėjo išsirinkti pomidorus grožiui, skoniui ir derliui.

                Džiugu sulaukus tiek pomidorų gerbėjų, tad sukomės kaip bitės. Pomidorus ne tik ragavom ir rinkom gražiausią, didžiausią bei skaniausą, bet ir buvo galima pasisemti naudingų žinių. Gydytoja Vima Gavelienė papasakojo apie pomidorus - kaip vaistus nuo vėžio. Sveikatingumo komplekso "Prieplauka" vadovė Jūratė Marčiulaitienė pasakojo apie žalią ir sveiką maistą. Mes šiais metais pasidalinome patirtimi, kaip paruošti gruntą auginant pomidorus ekologiškai.

            Tikimės, kad kiekvienas dalyvis gavo naudingos informacijos ir su gera nuotaika mėgavosi šalta pomidorų sriuba. 

             Šių metų degustacijos rezultatai:

Skaniausi pomidorai:

Black American
(veislė) - I vieta, Canary Bell (veislė) - II vieta, Ananas (veislė) - III vieta. Taip pat skaniais pomidorais išrinkta: Dimerosa (hibridas), Pink Rise (hibridas), Corleone (hibridas), Taiko (veislė), Malinowy (veislė), Raf (veislė), Kekiniai Juodieji (veislė), White Ball (veislė), Wynogradnyj (veislė), Juodi didieji (veislė).

Originaliausi, įdomiausi pomodorai:

Kekiniai Juodieji (veilsė) - I vieta, Striped (veislė) - II vieta, White Ball (veislė) ir Canary Bell (veislė) - III vieta. Taip pat pastebėti ir kiti pomidorai: American Black (veislė), Dimerosa (hibridas), Fado (hibridas), Corleone (hibridas), Malinowy (veislė), Grenn Zebra (veislė), Wynogradnyj (veislė).

Didžiausi pomidorai:

American Black (veislė) - 439 g., White Ball (veislė) - 411 g., Buran (hibridas) - 294 g., Dimerosa (hibridas) - 255 g., Lemon Boy (hibridas) - 243 g., Ananas (veislė) - 241 g., Dom Kichot (veislė) - 170 g.


Renginio metu nuotaiką skaidrino Meda Mitkutė, mažieji šventės dalyviai, aktyviai dalyvavę piešimo konkurse, bei loterija, kurioje galima buvo išlošti penkis JŪSŲ DARŽUI supakuotus sėklų pokelius Pink Rise, bei mūsų išaugintas daržves, kurios renginio metu puošė degustacijos stalą.

Galite pažiūrėti kelis degustacijos vaizdelius.
Nuoširdžiai dėkojame  
Senamiesčio ir Ulonų gyvenamosios teritorijos Vietos bendruomenės tarybai už renginio organizavimą ir nuotraukas, Lijanai Ulenskienei už nuostabią pomidorų veislių kolekciją, Medai Mitkutei už gyvą muziką ir visiems susirinkusiems užgerą nuotaiką ir pomidorus.

Pagarbiai JŪSŲ DARŽUI kolektyvas.


JŪSŲ DARŽUI
Renginiai