JŪSŲ DARŽUI
Daržovių daigai
JŪSŲ DARŽUI
Renginiai
2007
2008
2009
2010
2011
2012
2013
2014
2015
2016 (I)
2016 (II)
2009

 Grunto sudėtis ir tręšimas keičia pomidorų skonį.

Buran     Šiemet pomidorai auginti dvejopai – organinėje ir mineralinėje sistemose. 

        Organiniame grunte (paruoštas iš mėšlo komposto, durpių ir žemių ) pomidorai papildomai tręšti raugintomis dilgėlėmis.      
      Mineraliniame grunte ( tik žemės ) papildomai tręšta kompleksinėmis trąšomis.  Pomidorai auginti penkiais variantais: du variantai – kai pomidorai tręšti mažiau nei reikėtų, du variantai – pomidorams trąšų gerokai padauginta, vienas variantas – tręšta optimaliai.
                                                                                 Bandymui buvo pasirinkta Buran (Enza zaden) pomidorai, kurie pereitais metais išrinkti skaniausiais.


          Mineralinėje sistemoje augintuose pomidoruose didinant trąšų, kiekį vitamino C po truputį didėjo. Organinėje sistemoje vitamino C kiekis praktiškai nekito. Padauginus mineralinių trąšų, pomidorai sukaupė daugiau nitratų.

     Su mineralinėmis trąšomis augintų pomidorų vaisiai, kuo daugiau buvo tręšta, tuo  daugiau trūkinėjo, bet derlius buvo ankstyvesnis nei tręštų organinėmis trąšomis.

   
Paradoksas, bet pomidorų degustuotojams skaniausi buvo mineraliniame grunte augę ir gerokai pritręšti pomidorai. Gal jau mūsų skonis gerokai pakitęs nuo trąšų prifarširuotų daržovių?

         


  Renginio metu pristatėme pomidorų auginimo sistemą „rankovėse“. Taikant tikslų tręšimą ir tinkamai laistant išvengiama pomidorų ligų ir kenkėjų plitimo šiltnamyje. Pomidorai auga sveiki ir dera iki spalio vidurio net nešildomuose polietileniniuose šiltnamiuose.

           O saikingai tręšiant ir nenaudojant sintetinių augalų apsaugos priemonių galima užauginti labai geros kokybės derlių mažai nusileidžiantį ekologiškiems produktams. 

 

JŪSŲ DARŽUI
Renginiai